CTT - logo

Centrum Transferu Technologii

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Godło Polski

Spotkanie przedstawicieli Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie z przedstawicielami Ukrainy i Mołdawii

23.08.2024

Z przyjemnością informujemy, że dzisiaj na naszym Uniwersytecie gościliśmy delegację z Ukrainy i Mołdawii, składającą się z wysokiej rangi przedstawicieli instytucji związanych z rolnictwem, żywnością i środowiskiem.

Wśród ukraińskich gości znaleźli się Kierownik Dyrektoratu ds. Regulacji Zasobów Rolnych, Naczelnik Wydziału ds. Jakości Żywności oraz wielu specjalistów i dyrektorów. Delegacja z Mołdawii składała się z głównych specjalistów z licznych departamentów odpowiedzialnych za kwestie żywności, środowiska i rolnictwa.

Uniwersytet reprezentowali: Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą, prof. dr hab. inż. Andrzej Sechman, który przywitał gości w imieniu uczelni, przyszły Prorektor ds. Nauki, prof. dr hab. inż. Marcin Rapacz, Kierownik Biura Współpracy i Wymiany Międzynarodowej, mgr Dominika Dankiewicz oraz specjalistka ds. współpracy międzynarodowej, mgr inż. arch. Sylwia Czerniejewska. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Centrum Administracyjnego Wsparcia Projektów oraz Centrum Transferu Technologii URK.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i omówienia perspektyw współpracy, które z pewnością przyniosą korzyści obu stronom. Cieszymy się, że mogliśmy gościć tak znamienitych specjalistów i wierzymy, że dzisiejsze rozmowy zaowocują wieloma wspólnymi projektami w przyszłości.