Sierpień 2019
Udostępnij:

Innowacyjne technologie i produkty B+R na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie za sprawą Programu „Inkubator Innowacyjności 2.0”


Od tego roku na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie realizowany jest Program pn. „Inkubator Innowacyjności 2.0”. Realizacja tego Programu służy promocji osiągnięć naukowych, a także zwiększenia ich wpływu na rozwój innowacyjności oraz wzmocnienia współpracy między środowiskiem naukowym, a otoczeniem gospodarczym Uczelni.


„Inkubator Innowacyjności 2.0” realizowany jest na Uczelni dzięki wnioskowi o dofinansowanie, który opracowało Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Dzięki temu pozyskano kwotę w wysokości  1 210 000 zł, co jest niewątpliwym sukcesem! Program jest realizowany w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4).


Celem „Inkubatora Innowacyjności 2.0” jest wsparcie procesu zarządzania wynikami badań naukowych i prac rozwojowych pracowników i zespołów badawczych Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, w szczególności w zakresie ich komercjalizacji. Propagowanie dorobku naukowego twórców poszczególnych prac przedwdrożeniowych, w celu zwiększenia efektywności transferu wiedzy i technologii do świata biznesu, stanowi jeden z głównych celów działalności Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz Centrum Innowacji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Sp. z o.o., którzy są operatorami tego Programu z ramienia Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.
Przedstawiamy listę Prac Przedwdrożeniowych B+R, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji „Inkubatora Innowacyjności 2.0”.

Koordynatorzy „Inkubatora Innowacyjności 2.0” starają się stworzyć szanse na zaistnienie powiązań pomiędzy pracownikami naukowymi Uniwersytetu Rolniczego im Hugona Kołłątaja w Krakowie, a instytucjami biznesowymi i przedstawicielami firm oraz instytucji badawczych.


Wierzymy, że wszystkie prezentowane prace badawcze mają wysokie szanse na komercjalizację!
Szczegóły Programu dostępne są na stronie internetowej „Inkubatora Innowacyjności 2.0” pod adresem Inkubator2.urk.edu.pl


Zapraszamy do kontaktu wszystkich partnerów gospodarczych zainteresowanych nowymi technologiami, jakie oferuje Uniwersytet Rolniczy im Hugona Kołłątaja w Krakowie w ramach Programu „Inkubator Innowacyjności 2.0”!

Poniżej prezentujemy obecny etap prac badawczych dla kilku wybranych Prac Przedwdrożeniowych.

 

Fot. 1. Obecny etap badań w ramach pracy pn. „Optymalizacja fitoremediacji ścieków przemysłowych zawierających chrom z wykorzystaniem rzęśli (Callitriche sp.) i organizmów współbytujących”. Kierownik Pracy Przedwdrożeniowej: dr hab. Joanna Augustynowicz.

Fot. 2. Fragment prac inwentaryzacyjnych w ramach pracy badawczej pn. „Bezpieczny Park”. Kierownik Pracy Przedwdrożeniowej: prof. dr hab. inż. Piotr Wężyk.

 

Rys. 1. Schemat poglądowy w ramach pracy pn. „Wyznaczanie parametrów techniczno-eksploatacyjnych układu pneumatycznego stanowiącego wyposażenie głowicy roboczej w sekcji kombajnu do zbiorów owoców truskawek z upraw, prowadzonych rzędowo lub zagonowo, polowych i/lub pod osłonami”. Kierownik Pracy Przedwdrożeniowej:  prof. dr hab. inż. Sławomir Kurpaska.

 

Rys. 2. Schemat instalacji, stworzony w ramach pracy pn. „Formeth – technologia bezpośredniego rozkładu ścieków formaldehydu i urotropiny – schemat instalacji”. Kierownik Pracy Przedwdrożeniowej: dr inż. Maciej Gliniak.

 

 

Rys. 3. Schemat proponowanych rozwiązań z pracy pn. „Innowacyjne rozwiązania do stabilizacji kul referencyjnych na powierzchni terenu oraz balustradach i poręczach”. Kierownik Pracy Przedwdrożeniowej: dr inż. Maria Makuch.

 

 

Rys. 4. Schemat planu badań z pracy pn. „Wykorzystanie folii furcelleranowych do produkcji przetworów mięsnych”. Kierownik Pracy Przedwdrożeniowej: dr inż. Marzena Zając.

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21
31-120
Kraków
rector[a]urk.edu.pl
12 662 42 51
12 633 62 45
NIP: 675 000 21 18
REGON: 000001815
ESP: /URKRAKOW/skrytka

Adres do korespondencji: 31-120 Kraków, al. Mickiewicza 21

© 2023 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Projekt i wykonanie strony: Dział Informatyki UR